
40%








50%

41%

50%

50%

33%

20%
25%

20%
33%

33%

25%

20%
25%

7%

36%

25%

18%

18%

40%

18%
Een Alpha Industries bomberjack is geen modemerk dat de militaire esthetiek imiteert – het is het origineel. Alpha Industries leverde vanaf 1959 jacks aan het Amerikaanse leger, de luchtmacht en de marine. De modellen die vandaag in de collectie bij Peek & Cloppenburg hangen, zijn directe afstammelingen van die militaire specificaties: zelfde nylon buitenstof, zelfde geribde boorden, zelfde snit.
De Alpha Industries bomber jacket MA-1 is het bekendste model en het vertrekpunt van de hele lijn. De MA-1 is gemaakt van 100% flight nylon, winddicht, omkeerbaar en voorzien van de kenmerkende oranje binnenvoering – oorspronkelijk bedoeld zodat piloten zichtbaar bleven na een noodlanding. De Alpha Industries bomberjack MA-1 voor heren bij Peek & Cloppenburg volgt de originele Core Fit pasvorm, die niet veranderd is sinds de militaire specificaties werden vastgelegd.
Naast de MA-1 omvat de collectie ook bredere keuzes in kleur en gewicht. Een Alpha Industries red bomber is een opvallende variant die teruggrijpt op de oranje reddingskleur uit de militaire geschiedenis, vertaald naar een civiele rode uitvoering. Voor koudere maanden is een Alpha Industries bomberjack winter model beschikbaar met extra vulling en warmere voering. De Alpha Industries heren bomberjack collectie bij Peek & Cloppenburg loopt van klassieke sagegreen en zwart tot seizoensgebonden kleuren.
De meeste bomberjacks zijn gebaseerd op de MA-1. Alpha Industries maakte het origineel en produceerde het decennialang volgens officiële Amerikaanse legerspecificaties. Dat vertaalt zich in herkenbare details: de utility pocket op de mouw met het "Remove Before Flight" label, de leren ritstrekker en de omkeerbare constructie. Namaak of geinspireerde versies missen vaak juist deze functionele en historische details.
De meeste Alpha Industries bomberjacks, waaronder de MA-1, zijn gemaakt van 100% nylon en kunnen machinaal gewassen worden op 30 graden. Gebruik geen wasverzachter – dat tast de nylonvezel aan en vermindert de windwering. Droog het jack op lage temperatuur of laat het aan de lucht drogen. Controleer altijd het wasetiket, want modellen met extra vulling of een andere buitenstof kunnen andere instructies hebben.
Alpha Industries werkt met de Core Fit, de originele militaire pasvorm. Deze valt bij de meeste mannen precies op maat - niet slim, niet oversized. Wil je een lossere look of draag je er een dikke trui onder, kies dan een maat groter. De mouwlengte is bij Alpha Industries relatief lang ten opzichte van andere merken. Bij twijfel: raadpleeg de maattabel op de productpagina van Peek & Cloppenburg.
De standaard MA-1 is winddicht maar niet zwaar gevoerd – geschikt tot lichte vorst in combinatie met een dikke trui eronder. Voor echte wintertemperaturen is het verstandig te kiezen voor een model uit de winterlijn, met extra polyestervulling en een warmere voering. Deze modellen zijn herkenbaar aan de productomschrijving en zijn specifiek bedoeld voor gebruik bij temperaturen onder het vriespunt.